Pre registrovaných zákazníkov máme VERNOSTNÝ PROGRAM, registrujte sa!

Senior - ako určiť či Váš miláčik patrí do tejto kategórie?

Senior je kategória, ktorá je veľmi opomínaná a podceňovaná. Každá rasa má inú štruktúru priebehu a prechodu v životných etapách  plnohodnotného života nášho štvornohého priateľa. Všetko záleží od fyzického a mentalného zaťaženia psa. Preto by každý chovateľ mal reálne zvážiť prechod od aktívného do postupného seniorského veku.

Modelovo naznačíme, čo treba zohľadnit v dĺžke aktivného nasadenia. Je profesionálne vhodné určiť, či je Váš psík napr. služobný, záchranarsky, športový, polovnícky pes...atď.? Taktiež sa zohľadňujú aj podmienky či je pes chovaný v interieri alebo v exteriéri, klimatické podmienky, dlžká a priebeh záťaže.

Je preukazané, že dvaja štvornohí súrodenci chovaní v iných podmienkach a s odlišnou záťažou sa dožívajú inej dlžky života. Je to v neprospech psov chovaných dlhodobo vonku a v extrémnom nasadení. Hovoríme o bežne chovaných spoločenských  plemenách v našich mestách. Nebudeme riešiť severské, služobné, strážné, polovné plemená...  

Psy v kategórii senior - staršie psy, potrebujú kompletné a vyvážené krmivo určené pre staršie psy či malých a stredných, veľkých plemien s ohľadom na pomalšie či spomalené trávenie a celkový metabolizmus. Nastavenie krmiva je v  optimálnom pomere  bielkovín, tuku a vlákniny, hladiny beta-karoténu, vitamínu E. Správne nastavená kombinácia týchto živín pomáha podporovať prirodzenú obranyschopnosť starnúceho psa.  Treba preferovať krmivá s nižším indexom tuku v ľahko stráviteľných kvalitných bielkovinách.

Odpočinok u starších psov po aktivite je rovnako dôležitý vzhľadom k tomu, že regenerácia organizmu sa vo vyššom veku výrazne predlžuje. Tento fakt je potrebné zohľadniť a zakomponovať pri plánovaní aktivít.

Pozor si treba dať aj na blížiace sa horúčavy. Termoregulácia Vašeho štvornohého partnera vekom doznáva časté úpaly a vyčerpanie organizmu spojeného s teplom. Teplota nad 41º - úpal, je pre v 50% prípadov u psov tragická.

Vyvážená strava sa podieľa na pohode a zdravom živote Vášho seniora. Tu je potrebné pripomenúť si známu overenú pravdu: prevencia je vždy lacnejšia ako liečba .

Celý sortiment krmív pre Vášho psa nájdete tu.

Ponuku sortimentu krmív pre Vašu mačku nájdete tu.