Pre registrovaných zákazníkov máme VERNOSTNÝ PROGRAM, registrujte sa!

Senior - ako určiť či Váš miláčik patrí do tejto kategórie?

Senior je kategória, ktorá je veľmi opomínaná a podceňovaná. Každá rasa má inú štruktúru priebehu a prechodu v životných etapách  plnohodnotného života nášho štvornohého priateľa. Všetko záleží od fyzického a mentalného zaťaženia psa. Preto by každý chovateľ mal reálne zvážiť prechod od aktívného do postupného seniorského veku.

Modelovo naznačíme, čo treba zohľadnit v dĺžke aktivného nasadenia. Je profesionálne vhodné určiť, či je Váš psík napr. služobný, záchranarsky, športový, polovnícky pes...atď.? Taktiež sa zohľadňujú aj podmienky či je pes chovaný v interieri alebo v exteriéri, klimatické podmienky, dlžká a priebeh záťaže.

Je preukazané, že dvaja štvornohí súrodenci chovaní v iných podmienkach a s odlišnou záťažou sa dožívajú inej dlžky života. Je to v neprospech psov chovaných dlhodobo vonku a v extrémnom nasadení. Hovoríme o bežne chovaných spoločenských  plemenách v našich mestách. Nebudeme riešiť severské, služobné, strážné, polovné plemená...  

Psy v kategórii senior - staršie psy, potrebujú kompletné a vyvážené krmivo určené pre staršie psy či malých a stredných, veľkých plemien s ohľadom na pomalšie či spomalené trávenie a celkový metabolizmus. Nastavenie krmiva je v  optimálnom pomere  bielkovín, tuku a vlákniny, hladiny beta-karoténu, vitamínu E. Správne nastavená kombinácia týchto živín pomáha podporovať prirodzenú obranyschopnosť starnúceho psa.  Treba preferovať krmivá s nižším indexom tuku v ľahko stráviteľných kvalitných bielkovinách.

Odpočinok u starších psov po aktivite je rovnako dôležitý vzhľadom k tomu, že regenerácia organizmu sa vo vyššom veku výrazne predlžuje. Tento fakt je potrebné zohľadniť a zakomponovať pri plánovaní aktivít.

Pozor si treba dať aj na blížiace sa horúčavy. Termoregulácia Vašeho štvornohého partnera vekom doznáva časté úpaly a vyčerpanie organizmu spojeného s teplom. Teplota nad 41º - úpal, je pre v 50% prípadov u psov tragická.

Vyvážená strava sa podieľa na pohode a zdravom živote Vášho seniora. Tu je potrebné pripomenúť si známu overenú pravdu: prevencia je vždy lacnejšia ako liečba .

Celý sortiment krmív pre Vášho psa nájdete tu.

Ponuku sortimentu krmív pre Vašu mačku nájdete tu.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie