Pre registrovaných zákazníkov máme VERNOSTNÝ PROGRAM, registrujte sa!

Companion Animal For Life - projekt nadácie Capellino

Nadácia Capellino má za cieľ udržať si finančnú nezávislosť prostredníctvom majetku získaného od zakladateľov vrátane spoločnosti Almo Nature. Alokuje zdroje, ktoré vytvára spoločnosť Almo Nature a využíva ich na ochranu biodiverzity.  

Companion Animal For Life je projekt nadácie Capellino, ktorého cieľom je rozpoznať potreby našich zvieracích spoločníkov prostredníctvom troch základných vetiev:

  • zvyšovať povedomie o adopcii a aktívne bojovať proti túlavým zvieratám (projekt AdoptMe);
  • vyvinúť univerzálny register spájajúci každé zviera s človekom (činnosť I&R );

  • podporovať začlenenie psov a mačiek do rodín (projekt RespectMe ).

Prevádzkovou časťou projektov je poverená spoločnosť Almo Nature .

 

Vývoj kampaní zahŕňa:

AdoptMe je projekt, ktorý predstavuje akciu na „vyprázdnenie“ útulkov. Kampaň sa snaží o zabezpečenie toho, aby útulky boli čoraz viac tranzitnými miestami, a nie trvalým ubytovaním pre zvieratá. Ďalej sa prostredníctvom cielených komunikačných kampaní zameriavame na to, aby si čoraz viac ľudí uvedomovalo realitu chovateľských staníc a útulkov. Snažíme sa zabezpečiť, aby si čoraz viac štvornohých spoločníkov našlo rodinu.

I&R skratka angl. "Identicfication & Registration", je akcia zameraná na ochranu psov a mačiek z legislatívneho hľadiska. Toho sa snaží nadácia Capellino docieliť prostredníctvom univerzálneho registra podchyteného v legislatíve, ktorý spája každé zviera s človekom prostredníctvom I&R (Identification & Registration). Register presahuje národné hranice a byrokraciu. Využívajú technologické zariadenia, ktoré sa ľahko používajú. Týmto spôsobom znižujú tragédiu opustenia zvieraťa alebo prípadného zablúdenia.

Spoločnosť sa v zahraničí zaoberá prostredníctvom projektu RespectMe podporou začlenenia psov a mačiek do rodinného kruhu. 

Jednotlivé projekty, ktoré zavádza spoločnosť prostredníctvom Companion Animal For Life, pôsobia tak, aby sa zlepšil vzťah medzi človekom, psom a mačkou. Cieľom je podporiť vzťah, ktorý navždy zmení Váš život voľbou svojho miláčika.

Zameriava sa na trvalé vzťahy medzi človekom a zvieraťom. Nejde len o chvíľkovú túžbu mať spoločnosť zvieratka alebo na "zamilovanosť", ale predstavuje a podporuje rozhodnutie, ktoré nás sprevádza po mnoho rokov. K tomu rozhodnutiu by sme mali dospieť po zrelej úvahe a neustále brať na vedomie, že je potrebné chrániť slabšiu časť tohto mimoriadneho vzťahu, čiže naše zvieratko. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie