Pre registrovaných zákazníkov máme VERNOSTNÝ PROGRAM, registrujte sa!

6 tipov ako pomôcť mačkám a psom v celej Európe

Ako spoločnosť, ktorá sleduje solidárne účely, sa snažíme zlepšiť životné podmienky psov a mačiek, ktoré doposiaľ nemali šťastie na láskyplný domov. Náš projekt sa zameriava na konkrétne riešenie problémov týkajúcich sa (ne)vhodných životných podmienok zvierat. Spolupracujeme s útulkami pre psov a mačky, aktívne podporujeme ich úsilie o hľadanie nového domova. Nemôžeme to robiť sami, a preto sa zameriavame na budovanie siete ľudí, ktorí zdieľajú naše hodnoty a zapájajú sa do podporných činností zameraných na dosiahnutie rôznych vytýčených cieľov.

Chceli by ste pomôcť, ale neviete ako? Nižšie uvádzame zopár tipov:
 

Zvážte osvojenie zvieratka pred priamou kúpou od majiteľa

Osvojte si svojho štvornohého priateľa namiesto toho, aby ste si ho kúpili priamo od chovateľa. Týmto spôsobom nielenže dáte šancu zvieraťu čakajúcemu na novú rodinu, ale tiež významne prispejete k boju proti nelegálnemu obchodovaniu a takzvaným „továrňam na šteňatá“.
 

Premeňte svoje dary na dary
 

Či už ide o narodeniny, výročie alebo iný dôvod byť obdarovaný, prečo nepožiadať svojich priateľov či rodinu o poskytnutie daru organizácii presadzujúcej dobré životné podmienky zvierat alebo útulku? Je to skvelý spôsob, ako urobiť niečo pre zvieratá v núdzi a pomôcť ľuďom, ktorí venujú všetok svoj čas a úsilie starostlivosti o ne. Niektoré útulky prijímajú aj užitočné dary, akými môžu byť prikrývky, hračky alebo kvalitné krmivo.

 

Poskytnite zvieraťu útočisko - hoci len dočasne

Poskytnutie dočasného domova alebo pohostinnosti je gesto, ktoré môže skutočne zmeniť osud zvieratka. Bezpečné zázemie pre tých psov alebo mačky sú neoceniteľné pre tých, ktorí z rôznych dôvodov nemôžu zostať v útulku. Stačí si spomenúť na zvierat po chirurgickom zákroku v rekonvalescencii alebo na šteňa, ktoré potrebuje na svoje zotavenie po nehode kľud a vľúdne prostredie. Na Slovensku existuje Slovenská aliancia ochrancov zvierat www.saoz.sk, prostredníctvom ktorej sa môžete stať náhradným rodičom alebo priamo zvieratko adoptovať.

Šírte dobré slovo

Sledujte útulky a združenia na ochranu zvierat na sociálnych médiách ako napr. Facebook a Instagram, zdieľajte ich príspevky. Väčšina útulkov má dnes vlastné účty na sociálnych sieťach a používa ich na oslovenie ľudí, ktorí majú potenciálny záujem o adopcie alebo podporu projektov týkajúcich sa dobrých životných podmienok zvierat. Ich aktivity sa mnohokrát uskutočňujú vďaka angažovanosti dobrovoľníkov a darov. Každá pomoc má určitý význam. 

Zdieľajte a nadväzujte nové kontakty

Spojte sa s mimovládnymi združeniami, politikmi a osobnosťami činnými v oblasti dobrých životných podmienok zvierat a povzbuďte ich, aby podnikli kroky na zvýšenie opatrení na ochranu práv zvierat prostredníctvom vytvárania petícií, písania listov a interakcie prostredníctvom sociálnych médií. Týmto spôsobom zabezpečíte, že tí, ktorí môžu niečo zmeniť a viesť k skutočným zmenám, si uvedomujú, aké zásadné sú tieto problémy.
 

Vstaňte z pohovky

Zvýšte svoj záujmem a staňte sa protagonistom zmien. Viac a viac ľudí o nich bude hovoriť. Zúčastnite sa charitatívneho maratónu, zorganizujte osvetovú akciu alebo čokoľvek iné, čo priťahuje pozornosť pozitívnym a pútavým spôsobom.
 

Chcete sa dozvedieť viac o našich projektoch pre zvieratá? Navštívte náš web alebo nás sledujte na našom Facebooku alebo Instagrame.