Pre registrovaných zákazníkov máme VERNOSTNÝ PROGRAM, registrujte sa!

Ako čítať etiketu a zloženie krmiva

Keď sa do rodiny pripojí nový priateľ, výber optimálnej potravy pre neho môže byť niekedy náročná úloha. Naštudovanie zloženia z etikety na krmive je naozaj dôležité. Uvádzané informácie sú v skutočnosti veľmi významné, pretože nám poskytujú cenné informácie o druhu potravy, ktorú pre naše zviera vyberáme. 

Medzi parametre, ktoré nás najviac zaujímajú, patria:
 

Typ jedla: umožňuje nám pochopiť, či je potravina úplná-plnohodnotná (obsahuje okrem bielkovín aj ďalšie zložky ako ryžu, zeleninu, tuky, minerály) alebo doplnková (obsahuje veľmi málo prísad, takmer výlučne to, čo dodáva chuť receptu, napr. kuracie mäso).
 
Zloženie: je zoznam prísad obsiahnutých v recepte a musí byť uvedený v zostupnom poradí podľa množstva alebo od najviac prítomných po najmenej prítomné. Sú povolené otvorené vzorce (všetky zložky sú viditeľné) alebo uzavreté vzorce (zložky sú zoskupené do kategórií a je prečítaný názov kategórie).
 
Analytický obsah: Predstavujú zoznam percentuálnych podielov bielkovín, tukov, vlákien a popola, ktoré sa musia uviesť. 

Dôležité upozornenie: Vysoký obsah bielkovín nemusí nutne znamenať lepší produkt. Závisí to od kvality bielkovín a pamätajte, že tie zeleninové sú horšie stráviteľné.
 
Prísady: sú látky pridávané nad rámec surovín. Nehovoríme len o konzervačných látkach, stabilizátoroch atď., ale aj o mineráloch a vitamínoch, ktoré sa pridávajú, aby bola potravina kompletne výživná.

 

Almo Nature ponúka kompletné (nutrične vyvážené) aj doplnkové jedlá, veľmi chutné a cenené, druhé jedlá sú vo vlhkom formáte a na zaistenie vyváženej výživy je vhodné často obmieňať recepty.
 
Naše etikety sú stručné a prehľadné. Krmivá obsahujú prirodzené potraviny bez pridania chemikálií, recepty sú vyrobené z čerstvých a kvalitných surovín.
 
Keď idete kupovať krmivo pre Vášho miláčika, nevyberajte najpútavejšiu farbu ... vždy myslite na správny kompromis medzi kvalitou a cenou. Pozorne si prečítajte štítok.
 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie