Pre registrovaných zákazníkov máme VERNOSTNÝ PROGRAM, registrujte sa!

Christopherus dog vločky ovocie a zelenina 500g

Kód: 301023
3 hodnotenia
Značka: Chirstopherus
€13,50 –11 %
christopherus-dog-vlocky-ovocie-a-zelenina-500g
€13,50 –11 % €12 €12 / 1 ks
  • Vločky zo 100% natur ovocia a zeleniny.
  • 100% prírodný doplnok pre psov, krmených čistým mäsom alebo konzervami.
  • Výživa je vhodná pre všetky plemená psov, šteňatá (puppy), dosplievajúce (junior), dospelé adult psy a senior starších psov.
  • Účel: prevencia proti chronickým ochoreniam, podpora správneho fungovania orgánov a imunity.
  • Ideálne na doplnenie potrebných živín pri metóde krmenia BARF (skratka z angl. slov Biologically Appropriate Raw Foods)

Detailné informácie

Podrobný popis

Pes sa v rozdelení zvierat na bylinožravé, všežravé a mäsožravé nachádza niekde medzi všežravcom a mäsožravcom, nie je teda výlučne mäsožravý. Z toho dôvodu potrebuje svoju stravu obohacovať aj zeleninou a ovocím. 

Prílohy k mäsu by mali tvoriť približne 20 - 30% z celkovej kŕmnej dávky psa. Z toho najviac by malo byť zeleniny, potom ovocie a napokon obilninové prílohy.

Vyváženosť zásaditej a kyslej stravy je dôležitá pre zdravie psíka. Orgány ako pečeň, pankreas, žlčník, srdce a obličky fungujú lepšie v zásaditom prostredí. Príliš veľa kyslosti môže viesť k zápalom, ktoré sú zodpovedné za mnohé chronické ochorenia. Bielkoviny ako mäso telo prekysľujú, zatiaľ čo väčšina zeleniny a niektorých druhov ovocia má na telo zásaditý účinok.

Doplnkové krmivo Christopherus dog vločky ovocie a zelenina sme pripravili vo vyváženom a správnom zložení pre zdravý vývoj Vášho psíka.

Zloženie: Mrkvové vločky 48%, púpava 10%, paštrnák 9%, jablko 7%, banán 6%, hrachové vločky 5%, cvikla 4%, papája 4%, špenát 3%, brusnice 3%, pór 1%

Analytické zložky: Hrubý proteín 8,6 %, hrubý tuk 2,9 %, hrubá vláknina 9,3 %, hrubý popol 5,7 %

Celková denná kŕmna dávka pri kombinovanom kŕmení mäsa a ovocia a zeleniny je 3% až 5% telesnej hmotnosti Vášho psa. Pri tomto spôsobe kŕmenia odporúčame zmesový pomer 70% mäsa a 30% hotovej ovocno-zeleninovej zmesi.

Na prípravu 100 g hotovej zmesi potrebujete asi 20 g suchej zberovej zmesi.

Pred použitím obsah vrecka trochu pretrepte, aby ste zabránili prípadnému oddeľovaniu. Vločky ovocia a zeleniny necháme napučať v miske s teplou vodou alebo vývarom cca 10-20 minút. Pridajte čerstvé mäso alebo konzervy do misky  a dobre premiešajte. Zmes pripravujte po častiach a ihneď podávajte v jedle. Kŕmte pri izbovej teplote a zabezpečte dostatok čerstvej pitnej vody. Uvedené množstvá krmiva sú orientačné, ktoré sa môžu líšiť v závislosti od veku, plemena, konštitúcie a úrovne aktivity.


 

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Psy
Hmotnosť: 0.5 kg
aktivita psa: bežná aktivita
druh: vločky
trieda: Christopherus
účel: imunita, podpora správneho fungovania orgánov, prevencia chornických chorôb
vek psa: pre dospelé psy, pre dospievajúcich, pre senior, pre všetkých, pre šteňatá
veľkosť plemena: všetky
výrobca: Christopherus

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: